Supirkėjams:
Pardavėjams:
Pasiūlyti auto Prisijungti

Kai svarbiausia reakcija: KAIP formulės vairuotojas mato trasą?

Ką stebite Jūs, sėdėdami už automobilio vairo? Tikriausiai artimiausiai esančias transporto priemones, kelio linijas ir ženklus.

lenktynininas dedasi akinius

Visgi „Formulės“ lenktynininkų kasdienybė už bolido vairo yra stipriai kitokia. Ne veltui „Formulės 1“ lenktynininkai yra žinomi dėl savo greitos reakcijos, su kuria susilyginti gali toli gražu ne kiekvienas.

Brangus sportinių automobilių supirkimas Vilniuje

Bandymų triušiu tapo „Force India“ vairuotojas Nico Hulkenbergas, kuriam akių judesių sekimo įrengimą suteikė „Tobii“ įmonė, lyderė savo srityje.

vaizdas iš F-1 bolido.

N. Hulkenbergas užsidėjo specialius „Tobii“ akinius, kuriuose įtaisytos penkios kameros stebėjo, kur vairuotojas sutelkė savo žvilgsnį ir kaip greitai jis kito, atsižvelgiant į situaciją trasoje.

Žinoma, jog žmogaus akys turi labai mažą fokusavimo tašką, t.y. iš viso matomo vaizdo dėmesys yra nukreipiamas tik į mažą jo dalelytę. Čia darbo imasi smegenys, aprėpiančios visą informaciją už esamo fokusavimo taško.

4

Dėl šios priežasties tachometras (prietaisas, rodantis variklio apsukas) ryškiai šviečia tiesiai vairuotojui prieš akis. Jis patenka į periferinio matymo lauką ir yra matomas, nors vairuotojas dėmesį skiria keliui ir tiesiogiai į jį nežiūri.

F-1 vairuotojas žiūri į veidrodėlį

Neįtikėtina, kokia greita yra N.Hulkenbergo reakcija. Kartais jis sureaguoja greičiau nei per 100 milisekundžių. Žinoma, kai kuriose situacijose prireikia ir kiek didesnio reakcijos laiko, tačiau neįtikėtina, kaip F1 vairuotojai atlieka savo veiksmus, neturėdami nė akimirkos jų apgalvoti.

„Iš tikrųjų vairuodamas negalvoju ir neanalizuoju situacijos. Mums (lenktynininkams) tai vyksta natūraliai, žiūrime nuo vieno posūkio kampo į kitą, į priekį“, – prieš atlikdamas bandymą teigė „Force India“ atstovas.

formulės vienas kelio posūkis iš viršaus

Apie lenktynininko reakcijos laiką daug pasako ir tai, jog, išvažiuodamas iš boksų, jis žvilgtelį į veidrodėlį ir per 100 milisekundžių (1/10 sekundės) sugeba pastebėti, kas vyksta už jo. Ne ką mažiau sako reakcijos laikas prie starto linijos – N.Hulkenbergas startuoja per 90 milisekundžių nuo to, kai užsidega žalia šviesa.

sportinis automobilis F1

Sporte (bėgime ir panašiose rungtynėse) starto reakcijos greitis iki 100 milisekundžių yra laikomas antžmogišku. Be to, bėgikai girdi garsini signalą, o vairuotojai turi sureaguoti į šviesos pokytį, kas yra sudėtingiau.

Paprastas su auto sportu nesusijęs žiūrovas gali manyti, jog svarbus tik vairavimas, tačiau atlikti testai rodo, jog profesionalūs lenktynininkai reakcijos laiku ir kitomis savybėmis ne tik nenusileidžia įprastiems sportininkams, bet kartais ir juos lenkia.

http://www.tobii.com/group/news-media/

Pasiūlyk automobilį VISIEMS supirkėjams

          Nori parduoti GREITAI ir už GERĄ kainą?